5 цікавих товарів, експорт яких значно зріс або знизився у 2016 році

Коли мова йде про експорт, то ми всі одразу згадуємо про чорні метали, зерно та олію. Але ж є більш незвичайні товари, експорт яких, до того ж, зростає з кожним роком. Наприклад, равлики або парасольки.

Найбільший приріст в експорті продемонстрували… парасольки!

Здається, українські підприємства навчилися настільки круто виробляти парасольки, що Україна відкрила для себе нові ринки збуту цієї продукції. З 2016 року українські парасольки можна зустріти й у Німеччині, Сербії, Хорватії, Чехії, Чорногорії, Швеції та навіть в Іраці, Пакистані та Екваторіальній Гвінеї. Віват парасольки!

    

Експорт парасольок

    

Зрозуміли крутизну наших парасольок і країни, які й раніше їх імпортували. Наприклад, Угорщина збільшила імпорт українських парасольок у 695 разів — у 2016 році ми експортували туди 1390 парасольок на суму 152 тис. дол.

 

Болгарія та Франція, звичайно ж, відстають, але теж радують приростом — у ці країни ми поставили парасольок на 562,2 та 164 тис. дол. відповідно.

 

Найбільше шанує українські парасольки Хорватія. Ця країна імпортувала 6132 шт. на суму 659 тис. дол.

   

Імпортери українських парасольок

 

Відкриваємо нові ринки збуту для української консервації

Такий з першого погляду непопулярний товар теж знаходить своїх покупців по всьому світі. Тепер ми експортуємо консервовані овочі у Норвегію, Португалію, Румунію та Сербію.

 

А ось Словаччина та Узбекістан більше не хочуть ласувати українською консервацією.

 

Найбільший приріст любові до українських солоних огурчиків демонструють Сингапур (!) та Чехія. Сингапур імпортував у 2016 році 3,5 тонни консервованих овочів та суму 4,3 тис. дол., Чехія — 404,5 тонн вартістю 249,6 тис. дол.

 

Імпортери української консервації

    

Загальний експорт консервованих овочів та плодів з України у 2016 році зріс на 8 %. Порівнюючи з парасольками це небагато, але все ж таки маленька перемога.

   

Експорт консервації

 

Хто б міг подумати, що у Франції їдять українських равликів

Загалом експорт равликів продовжує зростати.

   

Експорт равликів

    

Але є одна маленька проблема — ми експортуємо равликів у якості сировини за 1 дол./кг. І ось наші равлики вже з Румунії та Литви прямують до Франції за 6,5 та 5,5 дол./кг відповідно. Все тому, що у відповідних країнах вони проходять мінімальну переробку, а отже стають продукцією з доданою вартістю. Тож, заробляємо на равликах не ми.

 

Тож, очевидно, до якої країни експорт цього товару зріс найбільше у 2016 році.

   

Експорт равликів

 

А ось Румунія значно зменшила імпорт українських равликів — з 197,5 тонн до 87,4 тонни. У 2016 році ця країна імпортувала молюсків на 90 тис. дол.

Експорт окулярів з України зріс на 62 %

З 1,7 до 2,8 млн дол. США.

   

Експорт окулярів

    

Але радує не тільки об"єм зростання, але й нові ринки збуту. У 2016 році Україна почала експортувати окуляри до Узбекистану (7,8 тис. дол), Австрії (0,4 тис. дол.), Болгарії (5,9 тис. дол.) та навіть до Бахрейну (0,9 тис. дол.), Кіпру (1,5 кг — даних по вартості немає :)) та Малі (0,1 тис. дол.).

 

Не користуються українськими окулярами вже у Латвії, Екваторіальній Гвінеї, Конго та США. Дуже впав експорт загалом до Азії, Грузії, Африки та Америки.

 

Але є і гарні новини — дуже полюбили у 2016 році наші окуляри в Німеччині та Угорщині. Туди ми продали їх на 44,5 та 3,3 тис. дол. відповідно.

 

Імпортери українських окулярів

 

Експорт українського свинячого сала впав на 98 %

 

Експорт сала

 

Просто Росія вже його не імпортує. Молдова теж, але, порівнюючи з російськими 98 %, це не суттєво.

  

Імпортери українського сала

 

Але Україна знайшла нові ринки збуту, звичайно ж. Вони поки що не покривають ті самі 98 %, але все попереду. Тож, нашим салом потрошки починають ласувати у Азербайджані, Вірменії та Казахстані (або це ж сало експортувати до Росії, перебиваючи країну походження :)) — сукупно 53,8 тис.дол., а також у Естонії, Німеччині, Камбоджі, Сингапурі, Багамських островах, Канаді, Панамі та Австралії (27,8 тис. дол. за 7,5 тонн сала).

 

Цікавий факт: равликів ми експортуємо більше, ніж сала.

   

Порівняння експорту равликів та сала

 

Експорт — це дуже показова частина економіки України. Після багаторічного падіння, у 2016 році він почав зростати. Але зростає він завдяки послугам, а сальдо торгівлі товарами залишається негативним. Нові ринки збуту — це завжди добре, але змінювати ситуацію потрібно зі зменшення експорту сировини і збільшення об"єму торгівлі товарами з доданою вартістю. Такий крок дозволить державі заробляти більше, і за таких умов прибуток не буде залежати від різких змін цін сировини на міжнародному ринку.

 

Ми готуємо інфографічний довідник про український експорт.

Експорт України 2016