Найбагатші люди світу за даними Forbes

Некомерційна організація Oxfam підрахувала, що 2 153 мільярдери мають більше грошей, ніж 60% населення планети разом узяті. Найбагатша сім'я у світі має майна майже на 200 мільярдів доларів, а найбагатша людина — на 130.
До речі, шестеро з цього списку — українці.

Зараз список Forbes оновлюється в режимі реального часу. Щодня положення того або іншого номінанта може змінитися. Наприклад, буквально місяць тому Бернар Арно, власник LVMH, обігнав Білла Гейтса та Джеффрі Безоса з Amazon і посідав провідну позицію, а зараз Безос знову на своєму 1 місці.

 

Нагадаємо, що Forbes не включає у свій рейтинг членів королівських сімей та диктаторів, які заробили свої статки в результаті перебування у влади.

Топ-5 списку Forbes (4 осіб — із США)

1. Джеффрі Безос, $131,6. Голова та засновник Amazon, власник 12% акцій компанії (4% забрала дружина після розлучення). У його власності також знаменита газета The Washington Post та Blue Origin — аерокосмічна компанія, що займається розробкою та виробництвом ракет для комерційного використання.

2. Білл Гейтс, $113,1. Крім усього іншого, заснував найбільший добродійний фонд у світі. Власник лише 1% акцій Microsoft.

3. Бернар Арно, $110,2. Глава LVMH — відомого виробника предметів розкоші під торговельними марками Christian Dior, Louis Vuitton, Givenchy, Guerlain, Moët & Chandon, Hennessy, Chaumet та ін.

4. Уоррен Баффет, $89,5. Один з найуспішніших інвесторів всіх часів. Першу акцію купив в 11 років. Очолює Berkshire Hathaway. 

5. Марк Цукерберг, $78,8. Створів Facebook в 19 років. Зараз володіє 15% акцій компанії.

Шестеро найбагатших — з України

310. Рінат Ахметов, $6,5. Найбагатший українець. Володіє компанією System Capital Management, в яку об'єднаний весь його бізнес.

1773. Віктор Пінчук, $1,4. Засновник металургійної компанії Interpipe. Власник Grand Buildings — бізнес-центра та історичної пам'ятки в Лондоні.

1899. Геннадій Боголюбов, $1,2. Разом з Ігорем Коломойським заснував "ПриватБанк" на початку 90-х. 

1900. Юрій Косюк, $1,2. Керівник найбільшого в Україні виробника свійської птиці "Миронівський хлібопродукт", який займається виробництвом та продажем курятини ("Наша Ряба") і телятини, рослинництвом, виробництвом ковбас. Зараз Юрій володіє 65% акцій своєї компанії.

1958. Костянтин Жеваго, $1,2. Володіє більшістю акцій Ferrexpo — швейцарської компанії з торгівлі сировинними товарами та видобутку залізняку в Україні.

 2109. Ігор Коломойський, $1,1. Колишній губернатор Дніпропетровської області. Заснував "ПриватБанк" разом із Геннадієм Боголюбовим. Бізнес-інтереси Коломойського — металургія, паливна промисловість, машинобудування, фінанси. Голова та один з найбільших спонсорів єврейської громади України.

Наймолодший мільярдер

Кайлі Дженнер посідає 2155 місце в рейтингу зі статками в $1 млрд. У 21 рік вона стала наймолодшою людиною у списку, яка заробила свої гроші самостійно. За $250 000, які вона заробила як модель, Кайлі випустила свої перші 15 000 наборів для губ. Зараз вона є засновницею та власницею компанії Kylie Cosmetics.

Мільярдер у 102 роки

Чан Юн Чун є найстарішим у списку Forbes, його статки складають $1,6 млрд, і він посідає 1608 місце. Чан Юн Чун — співзасновник судноплавної компанії Pacific International Lines. З 2018 року компанією управляє один з його 14 дітей — син Тео Сионг Сенг.

Найбагатша жінка — онука співзасновника L'Oreal

Франсуаза Бетанкур-Маєрс посідає 13 місце в рейтингу — $58,8 млрд. Разом зі своєю сім'єю вона володіє 33% акцій L'Oreal. А ще Бетанкур-Маєрс — президентка сімейного добродійного фонду, який сприяє розвитку науки та мистецтва у Франції.

Після розлучення Маккензі Безос стала однією з найбагатших жінок світу

Маккензі Безос — американська письменниця. Вона написала два романи, а в 2014 заснувала антибулінгову організацію Bystander Revolution. 

 

Проживши 25 років разом, Маккензі та Джеф розлучилися в середині 2019 року. Після розлучення Маккензі дісталися 4% акцій компанії Amazon. Це і дозволило їй посідати 23 місце у списку Forbes зі статками в $42,2 млрд.

Сімейство Уолтон — найбагатше у світі, не враховуючи королівські

Сем Уолтон зі своїм братом Бадом заснував найбільшу у світі мережу роздрібних магазинів Walmart у 1962 році. Сьогодні загальні статки сім'ї Уолтон — близько 200 мільярдів доларів. Діти Сема — Джим, Еліс і Роб — входять в топ-20 списку Forbes, посідаючи 15,16 і 17 місце відповідно. У кожного приблизно по $50 млрд.