Зробіть ці 6 кроків, щоб почати знову насолоджуватись роботою та стати суперефективним

Довгі великодні вихідні — чудовий час, щоб оцінити свої звичні підходи до роботи та почати їх змінювати, якщо вона перестала приносити задоволення

Плануйте свій день

Певно, у вас є список справ та календар із зустрічами на день чи більший період часу. І ви використовуєте їх окремо одне від одного. Дарма. Краще буде накласти список на календар, планувати кількість справ, враховуючи їх пріоритетність та проміжок часу, який вони займають.  

Для цього можна підібрати потрібний онлайн-сервіс чи додаток, їх багато. Ми з власного досвіду BusinessViews можемо порадити Trello або Sunsama. Вони обидва мають інтеграцію з іншими сервісами і додаткові функції для ведення проектів, якщо ви хочете використовувати їх для команди.

trello

sunsama

Але дамо ще одну пораду, дещо незвичну у час, коли від руки пишуть все менше: ведіть записник. У цьому є кілька переваг:  

1. Невеликий блокнот завжди під рукою, і у ньому можна не лише занотовувати тези зустрічей, а й планувати день (якщо задач не дуже багато).

2. Він не залежить від наявності зв'язку або зарядки.

3. Те, що ми пишемо від руки, краще запам'ятовується.

Якщо потрібна допомога, попросіть про неї

Багатьом людям психологічно важко просити про допомогу. Ми всі хочемо бути ідеальними і довести, що самі можемо вирішувати будь-які проблеми. Однак просити допомоги — це не слабкість, а прояв свідомості та бажання виконувати роботу ефективно. Ніхто не може знати все.

Делегуйте повноваження

У прагненні бути кращим співробітником можна перестаратися і повісити на себе таку кількість роботи, яку можна здолати, тільки відмовившись від усього іншого в житті. Або навіть після цього не впоратись.

Якщо керівник бачить, що ви виконуєте будь-яку кількість завдань, яку вам дають, то чому б не додати ще обов'язків? Але очевидно, що і якість вашого життя, і якість роботи при цьому буде різко падати. Ви перестаєте справлятись із навантаженням, життя втрачає барви, стрес зростає. І ласкаво просимо синдром професійного вигорання.

Якщо бос людина адекватна, а не тиран, то зрозумівши, що ви постійно затримуєтеся в офісі довше за всіх, бо нічого не встигаєте, він наполягатиме на делегуванні частини ваших обов'язків. А якщо він цього не розуміє, то вам слід з ним про це поговорити.

Делегувати складно, бо спочатку може здаватись, що ніхто не впорається з роботою так добре, як ви. Але цей страх потрібно перебороти. А якщо це дійсно так, сказати босові, що ваших колег треба спочатку підтягнути для подібної роботи.

Знайдіть час для спілкування з колегами поза офісом

Офіс створює хороші умови для роботи і професійного розвитку, і, звичайно ж, протягом дня співробітники спілкуються між собою. Але також офіс викликає певні психологічні асоціації. Для підтримки дружньої і приємної атмосфери в колективі варто виходити на посиденьки "назовні". Можна почати зі спільної вечері раз на місяць або з чогось іншого. Це навіть не стільки про тімбілдинг, коли ви разом займаєтесь якоюсь активністю, скільки про прості людські стосунки.

Балансуйте роботу та особисте життя

Буває робота, яка з'їдає весь час. У ній немає чіткого початку і кінця, а є тільки нескінченний процес. Завжди знайдеться невиконане доручення, те, що потрібно зробити терміново, або виникнуть нові невраховані обставини. Особливо якщо ви захоплені тим, що робите.

Добре, якщо є людина, яка заборонить працювати більше восьми-десяти годин і відправить вас додому, тому що важливо не тільки виконати завдання, а й повечеряти з родиною. А якщо такої людини немає?

Чим краще налаштований баланс між роботою та особистим життям, тим вища ефективність роботи. Це поширюється не тільки на кар'єрні досягнення, але і на всі інші сфери.

Пишіть вдячні записки

Писати листи подяки людям за все, починаючи з подарунків, закінчуючи запрошенням у гості, дуже корисно: цим ви показуєте, що цінуєте хороше ставлення і пам'ятаєте про зроблене для вас. І людей, з якими ви контактуєте по роботі, це також стосується.

А які лайфхаки ви використовуєте, щоб бути більш ефективним та не віддавати роботі 24 години на день?

via