Інфографіка: скільки грошей українці приносять іншим країнам

Українці — один з головних драйверів зростання економіки європейських країн. Подивіться на цифри та переконайтесь самі.

Нацбанк України опублікував дослідження впливу мігрантів з України на економіки інших країн. А телеграм-канал UA War Infographics підготував інфографіку на основі кількох цифр із цього дослідження. 

Чорногорія прийняла найбільше українців (відносно до власного населення)

В країнах Європи, не враховуючи агресорів, росію та білорусь, знаходиться приблизно 4,5 млн українців. 

 

Лідером в абсолютних цифрах є Польща, що зрозуміло — вона по сусідству, має протяжний кордон з Україною та схожу мову. Але відносно кількості свого населення на 2021 рік найбільше українців прийняла не Польща, а Чорногорія. В цій невеликій балканській країні на грудень 2022 знаходиться 31 000 українців, а це 5% її населення у 2021 році. Для порівняння, в Польщі додалось 4% постійного населення. 

 

Де найбільше українців

 

Українці пришвидшують зростання економіки приблизно на 1 відсотковий пункт 

В різних країнах ситуація різна — на це впливають загальна кількість населення, кількість українців. рівень цін. Але для сусідніх з Україною держав приріст показника зростання ВВП серйозний — до 1,2 відсоткового пункта. На прикладі Польщі — це означає, що без українських мігрантів ВВП Польщі збільшився б не на 4% за рік, а на 2,8%. 

 

Вплив українських мірантів на економіку

 

Чому так відбувається? По-перше, зростає обсяг торгівлі — не все потрібне для життя в іншій країні можна було взяти з собою, особливо якщо ти вибираєшся з-під обстрілів. По-друге, українці активно влаштовуються на роботу та відкривають нові компанії. Українці, які вимушено втекли від війни до інших країн — це в основному жінки з дітьми, і 65% жінок — працездатного віку. Тому у вересні 8% нових компаній Польщі відкрили українці

Подивіться кілька історій українських бізнесів в різних країнах 

В Німеччині 

 

 

В Польщі 

 

 

Бізнес — головний внутрішній фронт України 

Українці не сидять без діла і не сподіваються лише на допомогу держави, яка їх прийняла. Можуть створювати компанії навіть в інших країнах. Продовжують робити бізнес і забезпечувати роботою інших навіть під обстрілами. Очевидно, в Україні немає жодних природних обставин, які б заважали нам так само активно розвивати підприємництво, особливо мале і середнє, в Україні. Крім розуміння того, що поки в Україні складно знайти справедливість у правоохоронців та в судах, можна легко втратити бізнес та слід чекати несправедливих перевірок штрафів. Тому боротьба з цими проблемами — наш головний внутрішній фронт.