Графік дня: кількість програмістів в Україні зростає

Програмістів в Україні вже більше, ніж населення в такому великому місті, як Краматорськ. І якщо нинішні темпи зростання кількості IT-фахівців збережуться, то програмістами можна буде заселити Білу Церкву.

В Україні наразі майже 159 тис. програмістів, що на 33 тис. більше, ніж минулого року — це більше, ніж чисельність робітників "Укрнафти" або "Укртелекому". Але потенціал для зростання далеко не вичерпаний — в штаті Нью-Джерсі, населення якого в 4 рази менше за українське, кількість програмістів перевищує 162 тис. Наша IT-галузь демонструє сталий розвиток — навіть при збільшенні числа фахівців кількість вакансій і заробітні плати у програмістів зростають.

За два роки в Україні з"явилось майже 60 тисяч програмістів

На ринку праці в технологічному секторі України справжній бум — 2 роки поспіль кількість фахівців зростає на 30 тис. — це більше, ніж загальна кількість працівників Приватбанку. В 2018 році на комп'ютерні науки до вузів України було подано 38 000 заяв, тож можна сподіватися, що кількість спеціалістів, які приходять на IT-ринок, залишиться стабільною.  

 

Кількість програмістів в Україні зростає

 

В Україні більше 55 тисяч вакансій для IT-фахівців

Проте приріст у 30 тис. програмістів на рік виявляється недостатнім — за 2 роки кількість вакансій в IT-компаніях зросла на ті самі 30 тис. Зараз дефіцит кадрів в індустрії сягнув 50 тис. Зважаючи на те, що загальна кількість випускників шкіл у 2018 році становила 200 тис., розраховувати на те, що попит на IT-фахівців найближчим часом буде задоволений, не можна.  

 

Українському програмісту є де працювати

 

Дисбаланс ринку праці в IT призводить до зростання заробітної плати

На ринку праці програмістів попит випереджає пропозицію, отже, заробітні плати зростають. Треба зауважити, що зарплата суттєво залежить від кваліфікації, сфери спеціалізації фахівця і міста, де розташований офіс роботодавця: Senior Ruby може розраховувати на 3 800 дол. на місяць, а людина, яка робить перші кроки в тестуванні — на 500. У середньому роботодавці Києва найбільш щедрі, але інколи краще платять у Львові та Одесі.Зарплати кращих спеціалістів перебувають на високому рівні і зростають

 

Можна сказати: я не програміст, що мені до того, що їхня кількість зростає, а заробітна плата збільшується? Якщо коротко, то динаміка в IT впливає на всю економіку України:

  • IT-галузь знімає навантаження з ринку праці. IT-фахівці часто конкурують за роботу на зовнішньому ринку.

  • Програмісти отримують досить велику для України зарплату, а людина з грошима — це добрий споживач.

  • Крім програмістів IT-компанії беруть на роботу бухгалтерів, юристів, HR-спеціалістів тощо, тож більше технологічних компаній — більше роботи для фахівців традиційних професій.

  • Розвиток IT-галузі не потребує будівництва заводів, які забруднюють повітря, залізничних колій, доріг тощо, тож IT-бізнес може масштабуватися без великих інвестицій в інфраструктуру

 

Досить довго держава не помічала нову галузь — можливо, не могли придумати, як брати з неї податки. За таких умов IT-компанії змогли збільшити кількість зайнятих з 38 тис. у 2011 році до 159 тис. у 2018-му, тобто дали роботу більш ніж 100 тис. українців, стільки працівників, наприклад, має "Укрпошта". Політика найменшого втручання виявилася досить ефективною, тож державі доцільно продовжувати її, а краще додатково надавати стимули, передусім у підготовці кадрів.   Якщо ти з тих, хто хоче знати, як працюють інформаційні технології та яке місце посідає Україна на світовій карті IT, то спеціально для тебе ми готуємо друге видання інфографічного довідника "IT-індустрія в Україні". Клікай на банер і залишай заявку: як тільки довідник буде готовий — ми надішлемо його тобі.

Information technology industry