Як друзі на Фейсбуці впливають на здоров’я, доходи та навіть зовнішню торгівлю держави

Фейсбук — неочікуваний спосіб покращити економіку України. Велика кількість друзів у соцмережах, які живуть далеко від тебе, позитивно впливає на тривалість життя. А тісні контакти з іноземцями збільшують експорт та імпорт.

Останні дослідження в США показують, що ті американці, чиї друзі по Фейсбуку знаходяться лише в одному географічному регіоні, мають погані показники за багатьма соціально-економічними ознаками.

Для порівняння наводяться місто Керн у Каліфорнії, де у 57% користувачів фейсбук-друзі живуть в радіусі 80 кілометрів, і Сан-Франциско, де при такому самому населенні лише 27% друзів живуть у радіусі 80 кілометрів.

залежність доходу від друзів на фейсбуці

Спочатку соцмережі не сприймали серйозно

У 2007 році Стів Баллмер, тодішній глава Microsoft, навіть назвав їх дивакуватими. Наступного року Руперт Мердок, голова News Corporation, назвав Facebook хайпом місяця. Але сьогодні вже ніхто не стане заперечувати, що соціальні мережі, такі як Facebook, не лише розвага для молоді, але й важлива частина сучасного життя, яка впливає на всі його сфери, починаючи з роботи і закінчуючи дозвіллям. Соціальні зв'язки, утворені онлайн, беруть участь у формуванні особистостей безлічі людей в реальному світі.

Зараз зрозуміло: наша активність онлайн пов"язана із рівнем життя

Дослідження, опубліковане в журналі "Економічні перспективи" спеціалістами з Facebook, Гарварда, Нью-Йоркського університету та Прінстона, розповідає про соціальну "пов'язаність" американців, яка вимірюється в друзях на Facebook. Автори виявили, що американці, які спілкуються в соціальних мережах в основному зі знайомими, що перебувають на невеликій відстані від їхнього місця проживання, зазвичай мають нижчі доходи, нижчий рівень освіти та меншу тривалість життя. Ті, у кого географія друзів ширша, як правило, багатше, освіченіше й здоровіше.

Бізнес краще будувати із друзями

Соціальні мережі також пов'язані з рядом інших ключових показників соціально-економічної активності. Наприклад, міста, жителі яких мають щільні дружні зв'язки на Facebook, зазвичай багато торгують один з одним без урахування відстані. Подібне відбувається і з патентами на нові винаходи, що вказує на важливість поширення знань для просування інновацій. Автори вважають, що дружба на Facebook відповідає регіональній моделі міграції, з урахуванням тієї, що відбулася десятиліття тому. Наприклад, користувачі Facebook у містах на Середньому Заході Америки, таких як Чикаго, мають тісні контакти з Півднем, що відображає зв'язки, які сформувалися під час Великого переселення афроамериканців на початку 20-го століття.

Фейсбук впливає навіть на зовнішню торгівлю

Ці висновки допоможуть дослідникам краще зрозуміти реальні наслідки, які має впровадження соціальних мереж, але також вони можуть бути корисними для політиків. Під час аналізу кореляції між соціальними медіа-зв'язками та торгівлею автори виявили, що кожне десятивідсоткове збільшення соціальних контактів держави з іноземною країною призводить до збільшення імпорту з цієї країни на 4,7% і на 6% — експорту до неї.

via