Де читати, дивитись та слухати правду про війну — перелік джерел

Зібрали телеграм-канали, ютуб-канали, сторінки експертів на ФБ, з яких можна дізнатись про те, що відбувається. Вони адекватно подають факти та мають тверезі оцінки.
Ніхто в реальному часі не скаже, що відбувається на фронті. Під час війни цієї інформації не розголошують, щоб не зірвати плани та не наразити наших на небезпеку. А на додачу є купа ворожих медіа, які маскуються під українські. Чи ті, які просто роблять хайп на війні і набивають підписників. Ми зібрали адекватні джерела.
Інфографіка про війну: телеграм-канал UA War Infographics
Цей канал веде контент-маркетингова агенція Top Lead. Вона має аналітиків, які вміють пояснювати складне простими словами та цікаво подавати інформацію.
Щоденна інфографіка про втрати ворога
Як працюють гуманітарні коридори
Розпаковка російського танка — як працюють ПЗРК
Посилання на канал: https://t.me/uawarinfographics
Великі українські медіа, що заслуговують довіри
НВ, Українська правда, Ліга, Лівий Берег, Суспільне, Громадське. Посилання на їх сторінки в соцмережах можна знайти на сайтах.
Антипропаганда
Вокс Україна та Детектор Медіа розбирають російські фейки. Також подкаст про це робить Вадим Міський.
Віталій Портников
Один з найкращих журналістів та політичних аналітиків в Україні. Чудово розбирається в українській політиці, росії, країнах, які відновили незалежність після падіння СРСР. Пояснює, що відбувається прямо зараз та говорить про ціннісні, світоглядні речі, важливі, щоб адекватно розуміти реальність.
Має два Ютуб-канали: Віталій Портников українською та Портников. Аргументы, призначений передусім для росіян. Якщо ти все ж віриш, що до росіян можна достукатись, порадь їм підписатися на цей канал. Ще має телеграм-канал Портников та фейсбук-сторінку Віталій Портников. Також його статті та відео можна знайти в інших ЗМІ.
Валерій Пекар
Бізнесмен та викладач в бізнес-школах. Пише про світоглядні речі, пояснює, як влаштовані Україна та світ, регулярно готує сценарії розвитку війни.
Андрій Ціплієнко
Український військовий журналіст, і цим все сказано.
Павло Казарін
Український журналіст родом з Криму, тому чудово його знає. Також чудово знає русский мир. Написав книгу "Дикий Захід Східної Європи" — авторські роздуми про сучасну українську історію. Зараз в київській теробороні, тому текстів-роздумів про важливе має менше, але вже написане добре прочищує мозок.
Телеграм-канал, сторінка на Фейсбуці.
Христо Грозєв, болгарський журналіст, керівник Bellingcat
Bellingcat — це інтернет-видання, яке розслідує бойові дії діяльність спецслужб. Зокрема, робили розслідування щодо намагання України затримати "вагнерівців", збиття рейсу МН17 над Україною, політичних вбивств у росії.
Акаунт в твітері. Також є багато відео з ним на ютьюбі.
Подкаст "Право на поплаву"
керівник фонду "Повернись живим" Тарас Чмут разом з командою відповідають на запитання про ситуацію на війні.
Подкаст "Війна в Україні"
Подкаст робить "Радіо НВ". Тут багато експертів розповідають про різні аспекти війни, від бойових дій до геополітики.
Подкасти "Жити під час війни" та "Напалм"
Вони об'єднані темою. Перший — від "Радіо НВ". Відважні українці розповідають, як це — жити під час війни.
Другий — від "Бабеля". Це подкаст про фотографів, журналістів, кухарів, аптекарів, військових, лікарів, продавчинь, програмістів — про українців, які переживають війну. Про буденне життя нашої країни, яка героїчно протистоїть російській імперії.
Офіційні джерела в телеграмі
ЦЕНТР ПРОТИДІЇ ДЕЗІНФОРМАЦІЇ при РНБО України